Learning is key to s... • 1y
Come-on guys let's learn about the PRICING today ! Price of a product is the amount which a buyer is willing to pay & seller is willing to charge/sell for the product. Price of the product may also determine the success of the product at some exten
See More18 || enterpreneur • 10m
in previous some post I had posted an idea of creating edible food packing and got good response from everyone. Now here's come the pricing problem a batch of creating a 100 450ml container cost around 2680rupees, which make the price of each contain
See MoreDownload the medial app to read full posts, comements and news.