

Hey I am on Medialย โขย 1y
You fall for this marketing trick every day... ๐ Imagine a Coca-Cola vending machine at an airport that sells 100 cans per day. Now, let's put a Pepsi vending machine right next to it. How many cans do you think each of them will sell? You might a
See More
Sales executiveย โขย 11m
Hi guys I have a plan of making a tea without milk instead of milk we will use powder that no imported brand from Gulf 1 cup of tea cost 7 rupees max we can sell 350-400 cups a day per day 2450 ร30 =73500 because of taste and quality cx will come an
See MoreSoftware engineer by...ย โขย 9m
I created this gift myself and want to sell it on Instagram, but the problem is that advertising is too expensive. When I decided to sell it on Instagram, I estimated the costs as follows: Advertising cost per sale: โน25 Packing cost: โน25 Delivery
See More


Hey I am on Medialย โขย 11m
start a cloth business at home * first we have to but a cloth printing machine and plain white coloured hoodies, t-shirts , etc at wholesale rate * one t-shirt is approximately about 100 rupees and of 20 rupees we print on it * then sell cloths
See MoreGenius Billionaire S...ย โขย 9m
๐ What if Uber & Ola never took a cut from drivers? Imagine a ride-hailing app where: โ Drivers keep 100% earnings (No commission!) โ Just a small monthly fee (โน50-โน100) instead of losing 30-35% per ride. โ Cheaper fares for passengers revenue f
See MoreHey I am on Medialย โขย 8m
100 cow milk farming business start karo 10 lebar 5 biga jamine per cow 5 liter minimum milk and 10 kg gobar 5 liter cow mutra gobar gas plant โ๏ธ mutra plant per cow average kharcha 250 rupees and cow janrate 1000 rupees 1000*100 = 100000 rupes pe
See MoreDownload the medial app to read full posts, comements and news.