Back

More like this

Recommendations from Medial

YASH

Hey I am on Medial • 3m

THE FOOD START-UP FOR ALL CLASS People'🥘 the major problem for the cost of foods in resturants and hotels etc.. for the small family 2 or 4 members a proper veg food 6,7 items want 1500 rupees to 1700 rupees which is very costly for middle and l

See More
0 replies6 likes
Image Description
Image Description

Mohammed arsalan

Pure Desi….Sure Care • 2m

Do you guys actually think that a herbal infused functional water which is just like a normal water but with a mild cardamom or other essence can make a place in packaged drinking water market for elite like lets say it will cost around 60 rupees for

See More
3 replies5 likes
1
Image Description
Image Description

Manas Thota

Driven by commitment... • 6m

Guys I was actually an ex BYJU premium student. at the time around 2016 2017 BYJU a was popping up and they offered me their educational services from class 5 to class 10 on a device which they would give for rupees 1lakh. I didn’t find the experien

See More
15 replies9 likes

Mohammed arsalan

Pure Desi….Sure Care • 2m

Do you guys actually think that a herbal infused functional water which is just like a normal water but with a mild cardamom or other essence can make a place in packaged drinking water market for elite like lets say it will cost around 60 rupees for

See More
0 replies2 likes
1
Image Description
Image Description

Varshil Patel

Simplicity is the ul... • 1y

I want to buy an iphone but spending a hefty amount I would rather prefer to go buy a second hand device which will definitely cost effective. OLX where there is no trust due to C2C model and not going on cashify due to high prices, not much of inve

See More
2 replies9 likes

Vishal H

Hey I am on Medial • 2d

I have a great idea to make mobile game applications and reach people and create a source of income, but I don't have enough capital and money for advertising. So I need a partner who can invest capital for this business and the average cost for a pa

See More
0 replies1 like

Priyanshu Mehta

Founder @7trader, Re... • 1y

Do you know the growth of which Indian industry is beating the growth of countries like China, Japan, the USA, France, and Canada? It’s the Beauty and Personal Care Industry! According to a study, in six months, from April to September 2023, people

See More
0 replies4 likes
Image Description

Amaan Ali Ahad

Risk Nahi Toh Dreams... • 3d

thought of building in drink brand that will cost approximately 70 rupees Indian currency which will deliver the consumer 20 gram of approximate protein Plus it just one be won't be limited to gym goers but to all the people respective of the gender

See More
2 replies8 likes
1
Image Description
Image Description

NovaEra Hub

18 || enterpreneur • 8m

in previous some post I had posted an idea of creating edible food packing and got good response from everyone. Now here's come the pricing problem a batch of creating a 100 450ml container cost around 2680rupees, which make the price of each contain

See More
8 replies7 likes
1
Image Description
Image Description

Nilesh Verma

Software engineer by... • 3m

I created this gift myself and want to sell it on Instagram, but the problem is that advertising is too expensive. When I decided to sell it on Instagram, I estimated the costs as follows: Advertising cost per sale: ₹25 Packing cost: ₹25 Delivery

See More
6 replies11 likes

Download the medial app to read full posts, comements and news.