Back

More like this

Recommendations from Medial

Image Description
Image Description

Yash Sahu

Enthusiastic Dhandha...ย โ€ขย 1y

Do you guys think that many D2C women's clothing brands specifically ethnic wear brands are less in the market or they are very much expensive?

2 Replies
3

Vastutah

Vastutahย โ€ขย 1y

1. High Debt Burden: Jet Airways accumulated significant debt over the years. Its financial liabilities became difficult to manage, with creditors eventually losing confidence in the airline's ability to repay. 2. Increased Competition: Low-cost carr

See More
Reply
5

Madhavi Jain

Hey I am on Medialย โ€ขย 7m

building made in India os. I am working on it but many of the softweas are paid or the cost of computers are very expensive. I need some investment .or I have need of coder of c.

Reply
1
Image Description

Qutubkhan Cinemawala

Hey I am on Medialย โ€ขย 1y

LET'S DISCUSS! WHAT ARE YOUR EXPERIENCE WITH YOU PLANNING TO AUTOMATE A BUSINESS "Hardware and Sanitary", It comes with a cost of place, Even for a single day you can't leave your shop! Too much of Competition! HOW WILL YOU DO IT? BEST MINDS โ†“

1 Reply
1
Image Description

Mani Deep

I'm building my ideaย โ€ขย 10m

hi guys, i was building an website where you can place your store and sell items to your customers. i integrated razor pay gateway. if anyone was intrested please contact me. if u want to build your own website, its very expensive. but i am allowin

See More
2 Replies
4
Image Description
Image Description

Uttkarsh Singh

Learningย โ€ขย 1y

The cost of coconut water in nearly all of India's states is around โ‚น70, and it tastes the best. In contrast, packaged coconut water costs about โ‚น45 to 50, and it tastes terrible. As a result, any product that tastes as good as natural coconut wate

See More
2 Replies
1
7
Image Description
Image Description

Nilesh Verma

Software engineer by...ย โ€ขย 9m

I created this gift myself and want to sell it on Instagram, but the problem is that advertising is too expensive. When I decided to sell it on Instagram, I estimated the costs as follows: Advertising cost per sale: โ‚น25 Packing cost: โ‚น25 Delivery

See More
6 Replies
11

Yashvant Lad

Trader, business manย โ€ขย 1y

โ€ข Resell textbooks Although selling your own textbooks is a great place to start, that's not your only option. At the end of the semester, offer to buy your classmates' second-hand textbooks. Chances are they'll accept a fairly low price as it save

See More
Reply
3

Download the medial app to read full posts, comements and news.