18 || enterpreneurĀ ā¢Ā 10m
in previous some post I had posted an idea of creating edible food packing and got good response from everyone. Now here's come the pricing problem a batch of creating a 100 450ml container cost around 2680rupees, which make the price of each contain
Hey I am on MedialĀ ā¢Ā 10m
The way I see it, your target market isnāt everyone. You need to tap into that guilt-driven consumer baseāpeople who want to feel like theyāre saving the world while eating their takeout. It's niche but growing
how about presenting a product as luxury and eco friendly?
A person who buys luxury food items would not love to be seen eating the food packaging I guess
you are right is there any way to reduce the production cost?
[This post has been deleted by the creator]
Just Months After Promotion, Open ...
Elon Muskās xAI published hundred ...
Dream11 parent testing app to for ...
Download the medial app to read full posts, comements and news.